Hama beads Charmander

Kes ei ole kunagi Hama helmestega kokku puutunud, siis tegemist on polüetüleenist pisikeste värviliste nuppudega, mida laps saab juhendi järgi alusele laduda, seejärel täiskasvanu abiga triikides muutuvad pisikesed helmed isevalmistatud mänguasjaks, ehteks, kaardiks või muuks.

Hama nupud on sobilikud vanusegrupile 3+…, jah, viimast vanust ei olegi, kellele Hama ei sobiks. Sest näiteks Hama mini nupud on väga heaks võimaluseks ka täiskasvanutele peenmotoorika ja läbi selle aju töö ja kontsentratsiooni arendamiseks. Hamasid on kolme suurust: Hama maxi nupud läbimõõduga 10 mm, midi nupud läbimõõduga 5 mm ja mini nupud läbimõõduga 2,5 mm. Mis tähendab, et Hamasid saavad kasutada pisikesed lapsed alates 3ndast eluaastast lihtsamate ja etteantud piltide tegemiseks, täiskavanutele on aga suur väljakutse pintsettide abiga väga peente piltide kokkupanemine.

Meile ja meie lastele meeldivad Hamad, kasutame neid väga palju. Hamade maailmas ei ole fantaasial piire. Laste jaoks on Hamad väga nakatavaks töövahendiks. See on tõesti uskumatu, kui palju on neil väikestel tegelastel püsivust, kui anda kätte piisav valik Hamasid, st erivärvilisi helmeid ja erinevaid helmealuseid. Näeme oma laste pealt päevast päeva, kuidas nad alustavad hommikul ja õhtul magama minnes jääb veel ajast puudugi ning mingi töö jääb kindlasti pooleli, ootama järgmist päeva. Ja ühe päevaga saab valmis palju uusi mänguasju! Vahepeal vaid pisikesed toidu ja wc pausid. Millal teie, täiskasvanud, tegite südamest ja rõõmuga mingit tegevust päev läbi nii, et polnud aega pausegi teha?

Hama beads

Mõned mõtted ja nipid

Hamasid peab olema palju! Kokkuhoid on paljudes valdkondades vajalik, kuid Hamade puhul see põhimõte ei kehti. Kui valida, siis jätta pigem mõni muu mänguasi ostmata või lõbustus tegemata, aga mitte piirata lapse valikuvõimalusi Hama osas. Kui päris pisikesele lapsele annab Hama selged piirid, mida lapsed sellel arengu­astmetel väga vajavad, siis veidi suuremale (ca 5a ja rohkem) on Hama heaks võimaluseks oma mõtete elluviimisel. Lapsel on idee ja oma käte tööga saab laps selle idee ellu viia ja sellest jääb järgi reaalne ese, mänguasi, millega saab väga kaua mängida. Või kaunistus tuppa või kingitus sõbrale. Laps näeb, et tema tööl on reaalne tulemus. Lisaks saab laps ühte situatsiooni (ühte pilti) lahendada korduvalt ja korduvalt uuesti ja iga kord erinevalt. Lastele see meeldib.

Seega, kuigi me pakume Hama stardikomplekte alates 450 nupust, siis tegelikult on lapsel vaja, et nuppe oleks valida ja kokku sobitada paljude värvide hulgast. Seetõttu pakume ka 30 000 nupuga kaste, millega lapsel on tööd tõesti aastateks. Tavapärastele värvidele lisaks saab juurde osta päris laias valikud Hama nuppe – pimedas helendavaid, sädelevaid, kuldseid, hõbedasi, neoone, läbipaistvad jne. Hama toodetel on olemas kõik võimalused selleks, et samm-sammult aastate jooksul saaks laps meisterdada ja kogemuse kasvades üha uusi ja uusi ideid ellu viia.

Kaisa Nurmsalu

Hama beads